Laistymo sistemos priedai

Home / Laistymo sistemos priedai

Laistymo sistemos priedai

 Automatinės laistymo sistemos priedai, elektromagnetinis vožtuvas atlieka pačią paprasčiausią funkciją –  įtampos 24VAC padavimo metu į elektromagnetinio vožtuvo ritę, vožtuvas atsidaro ir užtikrina vandens srauto padavimą į laistymo liniją. Iš esmės, elektromagnetinis vožtuvas yra elektros čiaupas, kuris atsidaro nustatytu laiku per automatinės laistymo sistemos valdymo pultą.

 

Automatinės laistymo sistemos priedai

 

Elektromagnetiniai vožtuvai

 

  Populiariausiais yra elektromagnetiniai vožtuvai, kurių įleidimo ir išleidimo angos dydis yra 1 colis.
  Maksimalus, šių elektromagnetinių vožtuvų, vandens praleidimo pajėgumas yra ribotas — 150 litrų per minutę. Tačiau prie tokių didelių greičių išauga darbinio slėgio praradimai, o vandens slėgio laistymo linijose sumažėjimas priveda prie laistymo linijų skaičiaus padidėjimo ir automatinės laistymo sistemos pabrangimo iš esmės. Todėl coliniai vožtuvai įrengiami linijose, kurios praleidžia iki 45-75 litrų per minutę, kas laikoma optimaliu dydžiu sodybai

 

Statiniai purkštuvai —  laistymo galvutės

 

 Dar vieni automatinės laistymo sistemos priedai be kurių tinkamai vejos laistymo sistema nefunkcionuos, tai laistymo galvutės. Šioje laistymo galvučių šeimoje, yra daug rūšių, porūšių ir visa eilė panašių produktų laistymui, vykstančiu lietaus purškimo, ribotu spinduliu, principu ant viso laistymo sektoriaus vienu metu (laistymo sektorius gali būti koreguojamas savo nuožiūra).
Būtent dėl šio fakto, tokios laistymo galvutės sunaudoja didelį kiekį vandens per laiko vienetą. Todėl minėtos laistymo galvutės laikomos neekonomiškomis (ypač dideliuose plotuose)  ir daugelių atvejų būna įrengiamos siauruose vejos sklypuose, kurių plotis iki 4-4,5 metrų. Tačiau, kai kalbama apie didelius plotus su labai tankiu suaugusių medžių sodinukais, tai patį efektyviausią laistymą atliks būtent šios laistymo galvutės.

 

Automatines laistymo sistemos priedai

 

  Joks kitas prietaisas skirtas automatiniam laistymui neužtikrina panašaus laistymo sektoriaus reguliavimo diapazono. Didelis plastikinis filtras, užima beveik visą išstumiamos šerdies ertmę ir puikiai apsaugo purškimo prietaisą (tūtą, laistymo purkštuką) nuo stambesnių smėlio dalelių patekimo į purškimo elementą laistymo metu. Filtras, esant būtinybei, gali būti lengvai nuimamas ir išplaunamas.

 

Automatines laistymo sistemos priedai

 

Kolektorinės dėžės

 

  Elektromagnetinių vožtuvų talpinimas betarpiškai arti laistymo linijos susijęs, pirmiausia, su darbo slėgio šioje laistymo linijoje išsaugojimu ir kaip papildomas pranašumas – vamzdynų taupymas. Tačiau, egzistuoja viena svarbi išlyga. Ir ši išlyga yra daugelio metų patirties, automatinių laistymo sistemų įrengime, rezultatas. Elektromagnetinių vožtuvų įrengimas grupėmis yra mažiau ekonomiškas, nei elektromagnetinių vožtuvų įrengimas po viena kolektorine dėže. Dvi mažos kolektorinės dėžės kainuoja pigiau nei viena didelė, be to, nuo vožtuvų grupės tiesiasi keletas vamzdžių, kurie yra pripildomi vandeniu, tik laistymo sistemos paleidimo momentu. Šių tuščių vamzdžių ilgis gali būti skirtingas, tačiau kaina už metrą – tokia pati.

 

Automatines laistymo sistemos priedai