Elektromagnetiniai vožtuvai, jų gamyba išsiskiria plačiu modeliu asortimentu, bet su nepakeičiama funkcija – užtikrinti vandens srauto padavimą į laistymo linijas. Todėl, pagrindinėmis savybėmis pasirenkant elektromagnetinį vožtuvą yra jo įėjimo ir išėjimo angos dydis ir kaina. Būna keturi dydžiai: 1 colio, 1,5 colio, 2 colių ir 3 colių.
Visos modelių variacijos telpančios į šių matmenų ribas yra grynai struktūrinio pobūdžio ir neturi įtakos šių elektromagnetinių vožtuvų modelių veiklos savybėms.
Praktiškai, sklypuose iki 60-70 arų ir iki 1 ha, iš esmės naudojami tik coliniai, patys pigiausi PGV serijos vožtuvai, su vidiniu sriegiu. Jei įdomu, kodėl? Atsakau, kad šie elektromagnetiniai vožtuvai praleidžia iki 150 litrų vandens per minutę. Ir 99% atvejų, automatiniam laistymui yra naudojamas centrinis vamzdis, kuriuo skersmuo 40 mm. ir kuris praleidžia 1 metro per sekundę greičiu (Hidraulinio vandens apskaičiavimo ABC) tik 50 litrų vandens per minutę. Tokiu atveju, tokiu vožtuvu patvarumo atsarga x3. Galimas montavimas ant vamzdžio, kuriuo skersmuo 50mm.
Keletas žodžių apie elektromagnetinių vožtuvų gedimus. Vožtuvas susideda iš dviejų dalių: 24 VAC solenoido ir tiesioginio vožtuvo. Vožtuvo veikimo gedimą gali sukelti šios priežastys:
Įtampa nepasiekia vožtuvo solenoido (ieškome elektros kabelio nuo valdymo pulto nutrūkimo), nustatyti tokį gedimą yra labai paprasta. Mums reikia dviejų žmonių. Vienas pasilenkia virš vožtuvo solenoido, o kitas įjungia šį vožtuvą valdymo pultu. Įtampos padavimo momentu, aiškiai girdimas stūmoklio spragtelėjimas solenoido viduje. Tai reiškia, kad įsijungė elektromagnetas ir «įtraukė» į save stūmoklį, nuspaudžiant ploną spyruoklę. Jei spragtelėjimas neįvyko, vadinasi, reikia ištraukti solenoidą iš kito vožtuvo ir įdėti vietoj bandyto ir taip pat paklausyti, iš anksto pajungus jį prie elektros kabelio nuo laistymo valdymo pulto. Jeigu spragtelėjimas įvyko – reiškia sugedęs solenoidas ir su elektros kabeliu tai neturi nieko bendro. Jeigu spragtelėjimo nėra ir pakeitus solenoidą – reiškia reikia ieškoti trūkimo.
Elektros energija ateina, bet vožtuvas neatsidaro arba neužsidaro (atsukame solenoidą ir išimame iš jo stūmoklį ir spyruoklę … jei išoriškai viskas gerai, tokiu atveju, su solenoidu tai neturi nieko bendro, pačiame solenoide gali nutrūkti stūmoklio spyruoklė, tokiu atveju, reikia tiesiog pakeisti solenoidą arba sudegė elektromagneto ritė, bet tada nebus girdimas spragtelėjimas, įtampai pasiekiant solenoidą).
Užsiteršė anga ant kurios vyniojamas solenoidas (atsukame solenoidą ir paprasčiausiai praplauname vandeniu iš sistemos šią angą ir solenoido fiksavimo gumą). Pastarasis «gedimas» yra labiausiai paplitęs.
Ir, žinoma, prieš montavimą, pageidautina, iš karto atlikti elektromagnetinio vožtuvo diagnostiką. Tiesiog prijunkite du vožtuvo laidus prie pulto (poleriškumo nėra), vieną laidą prie gnybto su raide «C» (comfort — bendras), kitą ant bet kurio gnybto su linijos numeriu. Po to, paduokite įtampą vožtuvui per laistymo valdymo pultą. Jeigu išgirsite būdingą spragtelėjimą elektromagnetinio vožtuvo solenoide – tai reiškia, kad vožtuvas veikiantis. O labai nepatikliems meistrams, po pirmos patikros, galite išsukti solenoidą iš vožtuvo ir patikrinti spyruoklės, paremiančios stūmoklį, būklę. Čia, būkite atsargūs — spyruoklė labai plona ir gali netikėtai iškristi iš rankų, tada jos dažniausiai būna neįmanoma surasti!
Iš anksto pasakysime, kad visi siūlomi vožtuvai yra suprojektuoti ir skirti išimtinai automatinėms laistymo sistemoms.