Laistymo sistemos purkštukai

Purkštukai yra neatsiejama automatinio laistymo dalis. Kokius purkštukus mes pasirinksim, nuo to priklausys mūsų laistymo sistemos efektingumas. Yra keletas tipų: iššokantis smūginiai, rotoriniai, statiniai. Statiniai yra trijų rūšių: universalūs reguliuojami, nereguliuojami fiksuoto kampo. Žinodami Jūsų sklypo išplanavimą, galėsime tiksliai parinkti purkštuko tipą.

 

Statiniai purkštuvai

Statiniai purkštukai labiau pritaikyti nedideliems plotams laistyti iki 6m pločio. Kai vandens spaudimas vamzdžiais pasiekia statinius purkštukus vanduo juos iškelia į viršų. Purkštukai būna trijų rušių 10 cm., 20 cm., ir 40 cm aukščio. Purkštukais iki 40 cm. aukščio dažniausiai laistomi daržai arba nelygus landšaftai. Vejai laistyti užtenka apie 10-12 cm. aukščio purkštukų.

statiniai-purkštukai
Turbininiai purkštuvai

Turbininių purkštuvų darbo principas susijęs su vandens srovės, praeinančios per purkštuką  slėgiu, kuris priverčia judėtį sukimo mechanizmo  turbiną. Būtent todėl šiais purkštukais palaistomas didelis žemės plotas. Turbininiai purkštuvai laisto nuo 10 iki 360 laipsniu kampu. Jų laistymas itin tolygus ir išeikvoja mažiau vandens. Šie purkštuvai yra mažo ir vidutinio  veikimo. Jų darbinis diametras gali siekti nuo 5 iki 15 metrų. Mažiems ir nedideliems vejų plotams laistyti purkštukai su turbina yra tinkamiausi. Dideliem plotam tokiems kaip golfo aikštelės ar parkai labiausiai tiks tolimo veikimo purkštukai, kurių laistymo diametras siekia iki 50m.

Dažniausiai naudojami universalūs statiniai purkštukai su keičiamais antgaliais, kurių dėka galima reguliuoti purškiamo vandens kiekį, jo darbinį diametrą, laistymo kampą. Diametras reguliuojamas nuo 1m. iki 6m. Dažnai pasitaiko ilgi ir siauri žemės plotai, tuomet pritaikome galvutes kuriomis galime laistyti stačiakampius žemės plotus. Tokių galvučių panaudojimas leidžia įrengti vieną purkštuvą vietoje kelių, tad toks laistymas yra ekonomiškai efektyvus.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos įstatymas. Interneto svetainės elementai, įskaitant tekstus, nuotraukas, kompiuterio grafiką, emblemas, yra kūrinys pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Todėl bet koks atvaizdavimas ar visas arba dalinis atkūrimas be autoriaus arba jų teisėtų savininkų sutikimo yra neteisėtas.

error: Kopijuoti draudžiama nu nu nu !