Laistymo valdikliai yra pagrindinis automatinio laistymo privalumas. Net nebūnant Jums namuose, laistymo valdikliai pasirūpins ,kad augalai neliktu be vandens. Automatinio laistymo sistema gali būti užprogramuota taip, kad laistytu tada kada priimtiniausia jūsų augalams ir vejai — vėlai vakare arba anksti ryte dar prieš aušrą. Dieną, šviečiant saulei laistyti nepatartina dėl vandens nugaravimo, o tai neefektyvus vandens naudojimas. Užprogramavus tinkamu paros metu bei vienodą laistymo režimą, dirvožemis neišdžiūsta, todėl reikia tik palaikyti drėgmę. Teisingas vandens padavimo nustatymas labai svarbus racionaliai naudojant bei taupant laistomą vandenį.
Laistymo valdikliai montuojami sandėliuke, katilinėje ar garaže. Naudojant laistymo programatorių su įmontuotu transformatoriumi, jį galima įrengti ir lauke. Laistymo automatiką sudaro ne tik valdiklis, bet ir laistymo vožtuvai, kuriuos montuojame lauke, specialioje kolektoriaus dėžėje su laistymo programatoriumi sujungiami specialiu kabeliu, kuris tinkamas naudojimui po žeme — apsaugotas triguba izoliacia.
Be abejonės tai svarbus klausimas žmogui dažnai keliaujančiam bei nebūnančiam namuose. Naudojant WiFi laistymo valdiklį Jūs galite stebėti, valdyti, išjungti ir/ar įjungti laistymo sistemą savo išmaniuoju telefonu, planšetiniu ar stacionariu kompiuteriu iš bet kurios pasaulio šalies. Pagrindinė sąlyga- interneto prieiga.
Atsakymas-NE! Laistymo valdikliai turi lietaus daviklį, kuris sustabdo laistymą per lietų. Taip pat galima užprogramuoti laistymo programatorių kiek dienų po lietaus laistymo sistema neįsijungs. Ši funkcija leidžia užprogramuoti išlaistomo vandens kiekį. Laistymo programatoriai gali valdyti nuo 4 iki 24 elektromagnetinių vožtuvų, lietaus daviklį bei daviklį laistymo filtro praplovimui. Programatorius tai saugus irenginys, lengvai prijungiamas, veikiantis žemoje įtampoje (9VDC/24VAC) per transformatorių.
Patikimas temperatūros jutiklis apsaugo automatinę laistymo sistemą sustabdydamas automatinį laistymą, kai aplinkos temperatūra sumažėja iki nustatytos reikšmės. Dažniausia naudojamas temperatūrinis režimas iki +5 laipsnių, kad vamzdžiuose susikaupęs vanduo nesušaltų ir išteketų per drenažinį vožtuvą.